12 מיתוסים על אוטיזם

12 המיתוסים על אוטיזם

1. לאוטיסטים אין דמיון ולאספרגרים יש עקבות של דמיון

לא נכון

לאוטיסטים יש דמיון עשיר . אבל לא משחקים שמשחקי דמיון ולא בהכרח יספרו על הדמיון שלהם לאחרים . יש ילד בן 12 שמצייר מה שהוא רואה אבל עם יצירתיות שלו. יש אספגרים שמציירים בתוכנות מחשב וצריך בשביל זה יצירתיות ודמיון. זה ממשל לא עקבות של דמיון. משחקי דמיון הם ממש קרטיון  לבדיקה עם יש לאוטיסטים דמיון או לא..

אוטיסטים בתפקוד יותר נמוך יש להם דמיון אך איך אפשר לדעת את במיוחד עם אוטיסטים קלאסים. לאוטיסטים לא כולם יש חשיבה בתמונות. דמיון הינו חשיבה בתמונות.

2. אספגרים הינם דברנים.

נכון בחלקו

או יותר מדויק יש דברנים ויש שתקנים. אני למשל בד"כ מאוד שקטה עד שמי שראה אוטיסטים יחשוב שאני אוטיסטים קלאסית  עד שאתחיל לדבר. אין לי מה לומר.

אני מכירה אספגרים שלא יכולים לסתום את הפה.

אני הוכחה גם ש אספרגר זה כן אוטיזם . יש לי תכונות אוטיסטיות וגם מתאימה באפיונים לאספרגר יותר מאשר ל-PDD-NOS למשל.

3. ניתן לאבחן אוטיזם דרך קריאת DSM

לא נכון

אוטיסטים מאוד שונים אחד מהשני. כשפוגשים אוטיסט אחד זה לא שתיראו אצל אוטיסט אחר. בנוסף אספרגר אצל נשים שונה מאשר אצל הגברים. רוב הנשים האספרגריות לא מאובחנות מכיוון שהמאפיינים שלהם שונות משאשר הגברים.

בנוסף אדם נוירוטיפיקלי , מי שאינו בספקטרום האוטיסטי וכן אין לו שום שונות נוירולוגית אחרת לא יכול לדעת איך זה להיות אוטיסט גם לא מאבחנים. רק מאבחנים שההתמחות שלהם הספקטרום האוטיסטי יוכלו לאבחן בעיקר המצב עם אספרגר. יש אוטיסטים שיש להם כישרון לאבחן אוטיסטים וכן אני יודעת שיש הורים שהצליחו לאבחן אוטיסטים דרך הילדים שהם . אבל אנשים צריכים להבין כי אוטיסטי אחד שונה מאוד מהשני. מאפיינים של אוטיסטי אחד אינם עונים על מאפיינים של אוטיסט אחד. כל אחד עולם ומלועו . אני מכירה הרבה נוירוטיפיקאלים . הייתי בחינוך רגיל . רוב האנישםשאני מכירה נוירוטיפיקאלים. אך מעולם לא אדע איך זה להיות נוירוטיפיקאלית.

4. רוב האוטיסטים בתפקוד נמוך

לא נכון

חשבו לתקשורת יש אינטרס לשדר שרוב האוטיסטים בתפקוד נמוך כדי למשוך את הריטינג.

אך חשבו יש הרבה יותר  PDD-NOS והרבה יותר  אספרגר כך שרוב האוטיסטים ברמת תפקוד גבוהה .

יש כמה שאפילו חיים בדירה ויש כאילו שאפילו התחתנו והולידו ילדים.

5 תוחלת חיים נמוכה יותר

לא נכון

תוחלת החיים של אוטיסטים שווה לתוחלת החיים של לא אוטיסטים.

אוטיזם זה לא מחלה שמתים ממנה בגיל צעיר.

6. ניתן לנרמל אוטיסטים

לא נכון

אוטיזם הינו שונות נוירולוגית. שונות זו אי אשפר לשנות . ניסיון ל"תקן" אוטיסטים רק גורם להם סבל קשה מאוד.

מה זה נירמול?

נירמול  זה לנסות בכוח לשונות את האוטיסטים כדי שיהיו כמו אנשים לא אוטיסטים.

בנוסף שרק עין זה לא דבר שווה להשקיע עליו . מי שיש לא בעייה בקשר עין זה לא סתם. לאוטיסטים יש פעילות נמוכה באזור בו צריכים להגיב לפרצופים במוח. אוטיסטים לא קוראים הבאות פנים. יש לאוטיסטים יכולת לעבד מידע חד ערוצי ולנוירוטיפיקאלים יש אפשרות לעבד מידע רב ערוצי. ראו בקישורים חיצוניים תסתכל עלי כשאני מדבר אילך כאן ן-. כאן במאמר למה אוטיזם לא ניתן לטיפול יעיל.

7..חיסונים גורמים לאוטיזם.

לא נכון

באופן חד משמעי החיסונים לא גורמים לאוטיזם . המחקר שעשו בזמנו היה תרמית כדי לפגוע בחברת התרופות . מחקר על 12 ילדים לא מראה כלום באופן חד משמעי . "סנונית אחת אינה מבשרת את בוא האביב." הוכיחו במחקרים חדשים שאין שום קשר.

אבל אוטיסטים מגיבים בצורה שונה לתרופות מאשר אנשים לא אוטיסטים כך שיכול להיות כי האוטיסטים הגיבו בצורה קשה לחומרי השימור שבחיסונים, למשל כספית למרות כי הכמות ממש נמוכה. הרגישות להם גרמה להם לפתח תסמינים קשים יותר של אוטיזם. לא שוללת אפשרות זו.  כן אל תשכחו שבעצם התסמינים מתחילים בגיל שנה בדיוק מתי שיש חיסונים.

8. אוטיסטים אין רגשות

לא נכון

לאוטיסטים יש רגשות יותר חזקות מאשר לא אוטיסטים. חשבו לאוטיסטים בעיה של ויסות חושי. יש להם רגישת יתר לדברים מסוימים ועמידות יתר לדברים אחרים דבר שגורם להם לא לבטא בצורה נכונה את הרגשות שלהם. לאספרגר יש תחום אותו הם אוהבים ואל יכולים לקרוא הבאות פנים ולכן לא יכולים לדעת אם אתם מתעניינים במה הם מספרים לכם. הם באים כדי לתקשר איתם ולא כדי להרגיז אתכם. זו הדרך שלהם לתקשר איתכם.

אני עשיתי את זה עם הבן דודה שלי ועם הדודה שלי . סיפרתי לו על הזאבים בגיל 15 וסיפרתי על תזונה נכונה לדודה שלי  בגיל  20 . אני לא ראיתי שום סימן בהבאות פנים אם הם מתעניינים בכך או לא.

לפחות אני יודעת שלא כולם מתעניינים בכך,

אך יש אספגרים שלא יודעים. יש גם נטייה להגיד דברים מאוד נכונים אבל דברים שלא אומרים אותם . דברים אלו גם עלולים בטעות לפגוע וזה כמובן לא בכוונה יש בעיה של אי הבנת קודים חברתיים וזה גם עלול להתבטא בחוסר נימוס ובחוצפה.

9. אוטיזם בא ביחד עם פיגור שכילי

נכון בחלקו

אם לוקחים בחשבון כי יש יותר אספגרים מאשר אוטיסטים ברמת תפקוד נמוכה וכן שיש יותר פידידי נוס יותר מאשר אוטיסטים קלאסים כבר אחוז האוטיסטים  המפגרים יורד בצורה משמעותית.

מבחני IQ לא מתאימים לאוטיסטים כבר כתבתי על כל בפוסט הספקטרום האוטיסטי.

האוטיסטים היחידים שניתן לבדוק להם את ה- IQ הינם אספרגרים הם תמיד קיבלו רמת אינטילגנציה ממוצעת לפחות.  לאוטיסטים יש בעיה בשינוים וכן לא משפים פעולה עם המאבחן . יש להם בעיות בתקשורת שבאות לידי ביטוי בהורדת רמת האינטיליגנציה שהם . כבר כתבתי על כך לא אחזור פעם נוספת. אז אחוז המפגרים יורד ל-30%-45%.

10. לאוטיסטים יש יכולות מדהימים

נכון בחלקו

נכון לאוטיסטים אכן יש יכולות שאין לאנשים לא אוטיסטים אבל יכולות מדהימות באמת יש לסוואנטים. ז"א לאוטיסטים עם יכולת יוצאת דופן בתחום מסוים כמו רוני גנוסר, דניאל טאמטטמפל גרנדין,, קים פיק  ועוד.

11. אוטיסטים לא אוהבים מגע

נכון בחלקו

כפי שאמרתי לאוטיסטים יש בעיה בויסות חושי. יש כאילו יש להם רגישות יתר למגע ולכן אלו לא אוהבים מגע. אך יש אוטיסטים שיש להם בעיה הפוכה  שיש רצון למגע בשל תת רגישות. האוטיסטים מחפש מגע וגם כתוצאה מכך אין לו רתיעה למגע.

12. צריך לרפא את האוטיזם

לא נכון

לפחות לפי דעתי.

קודם כול הרבה מדענים , מוזיקאים ואמנים היו אוטיסטים. אותו גן שתורם ליצירתיות ואינטילגנציה גבוהה גורם גם לאוטיזם . כן יש קשר הדוק בין אנשי הייטק ללידת ילדים אוטיסטים.הפיכת אדם אוטיסט לאדם לא אוסיט יקחיד את היכולות שלו. . יש קשר בין קדמת האנושות לאוטיסטים. בכול אופן כשאתם תגידו לי כי אני לא מבינה על מה אני מדברת שאיך אני משווה את האספגר שלי לאוטיזם קלאסי חשבו על המשפט בא הלוואי ולילדי לא היה אוטיזם,
מה שאתם באמת אומרים הוא:
הלוואי שהילד האוטיסט שיש לי לא היה קיים והיה לי ילד אחר במקומו (שאינו אוטיסט. קראו את שוב . זה מה שאוטיסטים חושבים שאתם אומרים זאת. אוטיזם הינו חלק מהאדם

 ולא . האדם אוטיסט ולא אדם עם אוטיזם. קראו בקישור הבא אל תתאבלו עלינו.

23 תגובות על הפוסט “12 מיתוסים על אוטיזם

 1. אנחנו יכולים ללמוד להתנהג יותר כמו נוירוטיפיקלים, כמו שאפשר ללמד אותנו כל דבר אחר. רק שנוירוטיפיקלים מוזרים רצח וללמוד את כל השטויות שהם עושים זה קריעת תחת.

 2. לך ללמוד מה זה אוטיזם.
  זה כמו שתגיד למשהו שיש לו ADD/AHDD שהינו אדם עצלן ולא משקיע ושהחברה יצרה אותו כזה, אבל יש לו הפרעת קשב וריכוז שמונעת ממנו להצליח בלימודים. הוא לא יכול ללמוד כמו כל אדם רגיל.

 3. An outstanding share! I've just forwarded this onto a co-worker who was doing a little research on this. And he actually ordered me lunch due to the fact that I stumbled upon it for him… lol. So allow me to reword this…. Thanks for the meal!! But yeah, thanx for spending the time to talk about this subject here on your web page.

 4. An outstanding share! I have just forwarded this onto a friend who had been doing a little homework on this. And he in fact bought me lunch due to the fact that I found it for him… lol. So let me reword this…. Thank YOU for the meal!! But yeah, thanx for spending the time to talk about this topic here on your internet site.

 5. רוני גינוסר היא לא סוואנט ודניאל טאמט הוא אפילו לא לוקה באספרגר אלא סתם שרלטן ורמאי.

  אם מעניינים אותך אנשים בעלי מגבלות ובו בעת יכולות יוצאות דופן אני ממליצה לך להעיף מבט בכמה מאלו:
  דרק פרוויצ’יני,קים פיק,אלונזו קלמנס,גור קרן,קיי ו-פלו ליימן (תאומות),פראנקו מגנאני,אשרף ארמאן ואחרים.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>