מה היא הדיאטה הכי טובה

לאכול הכול במידה

זהו פוסט שני בנושא , פוסט ראשון היה לחיות נכון

אסביר לכם משהו חשוב, כדי לרזות ולשפר את תמונת הדם לכם אתם צריכים הרבה שומן. כן דיאטה עתירת שומנים מרזה ומשפרת את תמונת הדם.

אני מנסה להסביר לאנשים אבל מי מקשיב לרזים.

איך הגעתי לזה בכלל? הכול התחיל לפני כמה שנים כשרזיתי כמה קילוגרמים ללא סיבה נראת לעין. אכלתי הרבה שומנים ופחממות . הצלחתי לעלות במשקל חלקית בזכות בפחחמות. התחלתי לרזות קצת . אתחלתי לאכול הרבה שומנים בריאים כגון, שמן זית , אגוזים( מקדמיה, שקדים ) כמות הפחממות נשארה זהה. לא עזר לא עליתי במשקל. מה קרה? הרי שומן צריך להיות משהו משמין. בנוסף כמות השומן בגופי מתחלף בשרירים. מה קורה הגוף לא מקבל מסר שחסרים לו שומנים? אני עושה פעילות גופנית: הליכה ורכיבה על אופניים, אבל זה מספיק כדי להסביר את זה. דיאטנית יעצה לי לאכול  אגוזים ולהשתמש בשמן זית, קנולה וכן יעצה לי לאכול אפילו קופסה שלמה של טונה ואמרה שמותר לי לאכול גבינה צהובה. באמת זה מוצרים עשירים בשומן. חוץ מזה בטונה יש מתכות כבדות. בנוסף את כל הדברים הללו הרי עשיתי. לא עזר כלום. בקשתי שיבדקו את אחוז השומן בגוף: למרות שיחס משקל/ גובה תקין (גבולי) אחוז השומן היה מאוד נמוך.

 

עבר כמעט שנה. בנתיים התחלתי לטגן ביצה בשמן קוקוס ולהוסיף שמן זית ו- 2 כפיות זרעי פישטן קטושים ו כפית שמן קוקוס לסלט שלי.אכלתי גם גבינות עיזים שמנות למרות השומן הרווי. כמובן שלא עליתי . אפילו יש לי נטייה להרזייה.

שומנים בריאים : שמן זית, אבוקדו, אגוזי מקדימה, אגוזים ושקדים במידה( אומגה 6) אני לא מתנגדת לחמאה ולגבינות קשות שמנות. מותר כל יום ביצה.

להוריד שמנים תעשיים ( תירס, חריע, חמניות, סייה וכד'(שמנים מפירות מותר,שמן זית , אבוקדו , קוקוס) וכן שומני טרנס כמו מרגרינה ושומנים מוקשים או מוקשים חלקית, אסור.

מצאתי את הבלוג של מיקי דור על תזונת פליאו (תזונת האדם הקדמון)  בפוסט למה אנחנו משמינים ולמה אנחנו מרזים ? השארתי תגובה:

livliv: "אני רזה. אחוז השומן שלי נמוך מאוד למרות יחס משקל גובה גבולי.
מה אתה מציע לי לעשות?"

תגובת מיקי בן דור:" כדי לייעץ באופן אישי בצורה מסודרת צריך לקבל כל כך הרבה נתונים על מצבך הבריאותי והתזונה שלך שלא מעשי לייעץ דרך הבלוג. אני לא עוסק בייעוץ קליני. יש את ורד לב ואיתן לרנר שעד כמה שאני יודע כן עוסקים בכך והם מגיבים פה לפעמים.
יש גם אפשרות שאתה אוכל וחי כל כך נכון שאחוז השומן הנמוך הוא סימן לבריאות. מצד שני בצעירותי היה לי אחוז שומן נמוך בגלל רגישות לגלוטן. בקיצור זה מורכב ורצוי לקבל יעוץ מסודר אם אתה מודאג."

 

 

בדיקה לציקלק עשיתי : אני לא רגישה לגלוטן.

בפוסט שלו כדי לרזות צריך שומן : מצאתי את מה שחיפשתי : כדי לרזות צריך שומן וששומן גורם להרזייה . איך? הגוף קולט שיש הרבה שומן , אז הגוף מתחיל להגביר את האנזימים וההורמונים לעיבוד שומן בגוף. השומן לא מעורר את ההורמון אינסולין. תזכרו פחממות מגבירים את יצור האינסולין. אז הגוף מקבל מסר לאגור שומן. פחות פחממות פחות אגירת שומנים. יותר שומן , פחות אגירת שומנים וכן יציאת השומנים מהמאגרים . בקיצור לרזות.

אז תהיו בריאים וזהו להפעם ליבליב.