ועל הדרת אנשים עם מוגבליות שמעתם?

יש משהו שמפריע לי והוא הדרת אנשים עם מוגבליות. בפורום אוטיזם היה שירשור בו הראו שלילדים אוטיסטים רבנים לא נותנים לעלות לתורה. מבחינה הלכתית הם נחשבים שוטים ולכן אסר להם לעלות לתורה להתפלל. אספר כאן על אי קבלת אנשים אוטיסטים לעבודה. חיפשתי עבודה אחרי סיום הלימודים בבית ספר ולאחר גיל סיום צבא. לא התקבלתי לשום עבודה. לא עברתי רעיונות עבודה. כך זה נמשך ונמשך. תירצו המעבידים כי אין לי ניסיון. צעירה מידי . כשמצאתי עבודה זה היה במסעדה ושם מנצלים עובדים ממש . גם משם פוטרתי. חברה שלי הציעה לי עבודה בחנות צעצועים . לאחר יום פוטרתי מכיוון שיש לי בעיות בתקשורת. המעבידים לא רוצים להסיק אנשים עם מוגבליות . בנסף היכן שמסכימים נותנים שכר נמוך מהמינימום במשק. לא פעם ראשונה שאמרו שאני לא מתאימה מכיוון שיש לי בעיות בתיקשורת. מעטים המעבידים שמוכנים לקבל אספרגר לעבודה. יש מיזם לאנשי אספרגר שמתאימים לאיי טק להתקבל לבדיקת תוכנה. היוזמת הינה אסתר צבר. היום אני עובדת .

רגישות חתולית

יש לי חתולה מאוד רגישה לבני הבית.

החתולה הזאת כשהיתה גורה בת חודשיים היא היתה נשכנית לא קטנה. היא נשכה אותי כאילו הייתי צעצוע לעיסה . שרטה לי את הכיסא החדש . קראה איתי ספרים ( ניסה לאכול אותם). קופצה עלי אם הציפוניים שלה וכך שרטה אותי. כל לילה קפצה על המיטה שלי עם העכבר הצעצוע שלה למרות שאסור לה. הרי היא חושבת שהחדר שלי זה החדר שלה. בלילה הפריעה לי לישון עד שהייתי צריכה ללכת לישון בחדר של אחותי שהתחתנה.

אבל  ממש רגישה. 

כשהגורה היתה בת שלושה חודשים , אמא שלי הרגישה לא טוב עד שהתעלפה . הגורה לא חדלה לייל . ממש . אני נגשתי אליה רק לרגע וחזרתי למא. רק כשהגיע מגן דוד היא נרגעה. בלילות היו חתולים שתקפו אותה. כל רעש של מריבה הקפיץ אותי מיד  תמיד באתי לעזור גם לפנות בוקר.

העברתי את המזון מארון שבחנייה לחדר שלי . הגיעה צרעה. אני יודעת שלא צריך לזוז. פחדתי שהיא תעשה לי קן צרעות בחדר. כבר ראיתי דבורים וצרעות שניסו לעשות זאת. הצלחתי לגרש אותה, אבל היא חזרה. איזו טפילה. בשלב זה התחלתי לצעוק. .הגיענ החתולה והחילה לייל. בטח חשבה מה בשביל צירעה היא צועקת , היא צריכה לקצוף ולתוף אותה עם הרגל הקידמית שלה .  חודש אחרי שלקחתי אותה אלי היתה היה לי דימום באף. עד היום היא מריחה לי את האף כדי לבדוק עם אני בסדר.  כשהאחיין שלי בן שנתיים הרגיש לא טוב ואחותי צעקה שצריך לקרוא לאמבולנס החתולה יללה .  אין  ספק שמדובר בחתולת שמירה. כאחיין שלי נפל היא רצה אליו ממש קרוב.

בשביל מה ? אני בטוחה שתבינו היא רצתה לבדוק מה שלומו ולא כדי לפגוע בו. עובדה היא לא נשכה. חוץ מזה כשהיתה גורה היא התאמנה עם אינסטינג הציד שלה עלי . היא פשוט ערבה לי וזינקה עלי ונשכה ופצעה אותי.

יום אחד נכנס לי אוכל לקנה הנשימה והשתעלתי , כמובן היא החילה לייל  הרגעתי אות השאני בסדר.

כהשתעלתי היא התנהגה כרגיל וכל הזמן יללה כדי שאשחק איתה . רק שתידעו שהיה לי חתול שברח ממני בזמן שחליתי. כבר ראיתי שאמא חתולה תוקפת את הגור שלה כשחלה.  רופאת אף אוזן גרון טענה שאני צריכה לעשות תצלום ריאות ושהשיעול בא מהריאות. גם המנהלת שלי בעבודה טענה שזה מהריאות ושאני חולה. לא היה לה מכשיר לבדיקת ריאות. איך שלא יהיה להיות אצל רופא אף אוזן גרון זה סיוט . לא יכולה לסבול את הרעש של שאיבת אוזניים. כואב לי כששואבים. היתה לי דלקת באוזן.  לא מספיק זה אני צריכה לשמוע שיתכן שיש לי דלקת ריאות או בסמפונות. קבעתי תור דחוף לרופאת משפחה  לאחרי יומיים.

לא נלחצתי , דימיינתי שהחלמתי . לאחר יומיים הרופאה אמרה שהריאות שלי נקיים. חוץ מזה אני לא סובלת את המכשיר לבדיקת ריאות ולב , הקור של המכשיר מעצבן אותי.

החתולה שלי לפני כמה ימים הפסיקה לאכול. אני קוראת לה והיא לא באה . נחה על כיסע ולא זזה. חשבתי שצריך ללכת איתה לרויטינר. אחרי יומיים ככה אחותי לקחה את האחיינית שלי לבית חולים. רק אז חזרה החתולה לאכול כרגיל.

חתולים חיות טרף . הם חייבות לדעת אם הטרף חולה. אני בטוחה שהיא ידעה שאמא שלי התעלפה , שלהאחיין של יהיו  כאבים בבטן, שהאחיינית שלי היתה חולה ושאני הייתי עם שיעול לא בריא.