זה הילד שלי ביקורת

הסרט הזה מחזק סטראוטיפים שליליים כמו לאוטיסטים בתפקוד נמוך אין יכולת וסובלים מאוד ושלאוטיסטים בתפקוד גבוה אין קשיים.חסרבסרט הזה הוא שלאוטיסטים בתפקוד גבוה יש קשיים בחיים ולאוטיסטים בתפקוד נמוך יש יכולות . אמר של עילי ציינה רק את הקשיים של עילי והסבל שלה , אבל לא את היכולות שלו. דווקא בגלל שעילי לא מדבר חייב להיות לו יכולת מסויימת על מנת לפצות על החוסר יכולת שלו לדבר. לא צויינו הקשיים של אלעד ושחר . רק עמליה ציינה כי היא פוחדת מהעתיד של דניאל . עמליה לא ניפתה דברים. לדניאל יש כישרון אבל גם קשיים להתמודד עם העולם. סרטון פלאשעינת רוספשה אמא של אור אמרה על אור "הלוואי שיהיה חרש ולא אוטיסט". טוב שהאמא מודה שזה היה אכזרי מצידה. מבחינתי זה כמו להגיד הלוואי שהילד שלי לא היה נולד והיה נולד ילד אחר במקומו. חגית אמא של עליי ממש סובלת מעצם העובדה שבהן שלה לא מצבע ולא מדבר. לא ניתן להבין מה הוא רוצה והוא לא מצליח לתקשר בשפה הרגילה לנו עם הוריו. ההורים לא הבינו שעלי שונה ובגיל שנה וחצי אמרו אז מה גם אנשטיין התחיל לדבר בגיל שלוש. זה משפט שמשתק הורים כמוה. היא מספרת שהמשפט הזה ממש הרגיז אותה. אני יכולה להגיד משפט יותר מרגיז . גם אנשטיין היה אוטיסטי. חלק מאנשי מקצוע מסתירים את האוטיזם מההרים בשל הסטיגמה. להגיד אני לא יודע מה יש לילד שלך ולכתוב את המילה אוטיזם באנגלית זו חוצפה. ההורים צריכים לדעת מה יש לילד שלהם וגם האוטיסטים בעצמם. יש מנהג להגיד PDD . PDD זה אוטיזם שאינו קלסי. גם כותבים לפי התסמינים הנ"ל הוא או היא סובל/ת מתסמונת אספרגר. תסמונת אספרגר זה גם סוג של אוטיזם . לא סובלים מאספרגר אלא סובלים מהבורות של החברה בקשר לאספרגר. חגית התנהגה בצורה אופיינית להרבה הורים שמגלים שילד שלהם אוטיסט התחילה להתאבל עליו וכן האמינה שהבן שלה לא אוטיסט וכן שתוכל לתקן אותו. צריך לקבל את האוטיסט כמו שהוא . החברה צריכה להתאים אותה לאוטיסט ולא האוטיסט להתאים את עצמו לחברה. אשת מקצוע אמרה לעמליה שיש לבן שלה בעיות התקשורת . זה שיטה לא להגיד אוטיזם. גם לי באבחון שעתי ב- 98 כתבו שיש לי בעיות בתקשורת עם הסבר של מאפיינים של אוטיזם מסוג תסמונת אספרגר. לפחות על המוסג PDD ידעו אז בטוח. לילך עשת הטעות . אני הייתי בחינוך רגיל וסבלתי שם. הילדים הציקו לי . שחר סבל חצי שנה בגן רגיל. לילך לא רצתה לשלוח את בנה לגן מיוחד , גן תקשורת כי אז הבן שלה יהיה חריג וגם חשבה שתוכל לתקן את הילד שלה. כל הכבוד לאמא של אלעד שאמרה שלמרות השוק לפחות יש הקלה על כך שיש לזה שם. צריך לתת לזה זהות כדי לדעת איך להתמודד עם זה נכון. דניאל בנה של א-עמליה הסביר על הקשיים שלו בטקס ויראליטי. חשוב שעמליה נותנות לבן שלה להסביר בעצמו את הקשיים שלו. חגית שונאת את הפפדידונים מכיוון שהם מדברים . כאילו שאין להם קשיים ובעיות אחרות. הנה ציטוט משיר שכתבתי: חלק ממנו .

 

"אוטיסטים בתפקוד נמוך אנשים מתעלמים מיכולות שלהם . אוטיסטים בתפקוד גבוה אנשים מתעלמים מהקשיים שלהם. אינטליגנציה תקינה אז איך זה שיש להם קשיים בכלל? כך אנשים חושבים. מי זה החצוף שיש לו יכולות יוצאות דופן בדבר / דברים מסויים/ים. אבל אין לו חברים ומתנהג בחוסר נימוס. מתקשה בחיים ואין לו כישוריים חברתיים. מי הוא האדם שלא מדבר ובשל בעיות התקשורת שלו חושבים שהוא מפגר".

 

אם אתן רשימה של הקשיים שעברתי בחיים שלי תחשבו שאני מסכנה. אז אני מדברת . אתם יודעים כמה פעמים לא מבינים מה אני אומרת או שמבינים משהו אחר. לדוגמא: אם אגיד יש לי חברה דתייה ואני יוצאת איתה כבר עשר שנים. מה ניתן לחשוב ? שאני לסבית . אני לא לסבית. פשוט לא יודעת להסביר את דברי בצורה נכונה. גם יש מקרים שלא מבינים בכלל מה אני אומרת. לפי דעתי סרט כזה על אוטיזם צריך לראיין את האוטיסטים בעצמם . טוב לא ניתן בסרט כזה להביא את כל הבעיות שנוצרות כשנולד ילד אוטיסט גם אם יביאו 15 משפחות של ילדים אוטיסטים. הספקטרום הזה כל רחב עד שכל אחד הוא שונה ועולם ומלאו.